Grafika , letáky

 

Zhotovuji grafické zpracování  letáků, webových stránek, upoutávek, plakátů, vyrábím reklamy, videa, animace apod. Na stránkách prozatím ukázka, brzy uvidíte více z této oblasti mé práce.

Příroda

Jedno z nejvděčnějších témat ve fotografování. Pokaždé se přesvědčíte o tom, že ta nejkrásnější kouzla umí vytvořit jen příroda sama. Rozmanitost jednotlivých území a pásem, nejrůznější druhy květin a stromů, výběžky, záhyby, zvrásnění i propasti vzniklé během tisíců a tisíců let. Snad nejvíce mne uchvátí kombinace toho obrovského množství barev, které v přírodě naleznete a které se někdy zdají být až neuvěřitelné. Každé místo je něčím krásné, každý snímek je nezapomenutelný.

Hotely a restaurace

Fotit hotely a restaurace, to je opravdu má vášeň. Jednak mám velmi rád chutné, krásně vypadající a kvalitní jídlo, jednak se mi líbí pozorovat uspořádání interiérů v budovách nejrůznějších typů, i stavby samotné. Sleduji, jak se místa, které jsem znal, mění pod rukama nových majitelů, jak vkus a kvalita materiálu dokáže pozvednout prostory hotelů a restaurací. Rád se nejprve posadím do klidného zákoutí těchto prostorů a v hlavě si probírám všechny možnosti focení. V neposlední řadě oceňuji i umění Mistrů kuchařů, kteří dokáží na talíři vykouzlit opravdová umělecká díla.

Komerční

Mnoho firem si objednává fotografie  na zakázku. Tyto komerční snímky představují nejrůznější produkty, prostory, pohledy na města, záznamy z akcí, zásahů apod. Jiné jsou foceny ke konkrétním příležitostem jako jsou firemní akce, Vánoce, Velikonoce a další svátky a slavnosti. Využití komerčních fotografií je zkrátka široké a díky nim se často dostávám do míst, která bych za normálních okolností neměl možnost navštívit.

Osobnosti

Herci, zpěváci, modelky, politici, sportovci, moderátoři, české i mezinárodní osobnosti. Reportážní fotografie z módních přehlídek, tiskových konferencí, filmových festivalů. Křesty kalendářů, předpremiéry filmů, akce českého showbusinesu, večírky a párty. Portréty známých tváří.

Reportážní fotografie

Reportážní fotografie je nezbytnou součástí každodenního života. Zachycuje nejrůznější situace, od těch zajímavých a společenských, jako jsou  tiskové konference, večírky, módní přehlídky, rauty a párty a další  „sledované“ akce, ale i momenty kritické, při zásazích policie, hasičů, záchranářů a pod. . Reportážní snímky jsou unikátní, nikdy je nelze opakovat, a i po letech nám mohou přesně demonstrovat danou situaci z doby, ke které se vztahují. Stačí být ve správný čas na správném místě – a s fotoaparátem v ruce.

Modní přehlídky

Módní přehlídky jsou nedílnou součástí dnešního společenského života. Na těchto snímcích naleznete nejrůznější modely šatů, plavek a spodního prádla, některé z nich Vám mohou připadat krásné, jiné možná nevkusné, ale v každém případě mají představit především kreativitu, fantazii a umění módních návrhářů. Fotografie zachycují štíhlé modelky při promenádách na přehlídkovém molu a těchto akcí se s radostí účastní mnoho různých osobností známých i méně známých.

Modelky

Krásná tvář, vkusné líčení, upravený účes, štíhlé tělo a ladné pohyby na přehlídkových molech, jemné křivky, nad kterými se mužům tají dech. To představují modelky. Snažím se na fotografiích zachytit jejich přirozený úsměv i krásu okamžiku. Padne jim každý model a každý střih. Modelky podtrhnou i rozzáří plesy, večírky i jiné společenské události. Za tím vším ale stojí i roky dřiny, odříkání a kompromisů. Při prohlížení těchto snímků se proto pokuste vidět na nich trochu více, než jen panenky obléknuté do krásných šatů.

Ilustrační snímky

Rozmanitá  místa, nejrůznější chvíle, osoby, věci a předměty, to, co se dá použít jako doprovodná fotografie k článkům a zpravodajstvím, to vše jsou právě ilustrační snímky. Snažím se na nich zachytit jedinečný moment, představující danou situaci. Na svých cestách se procházím často s fotoaparátem  v ruce, pozoruji a vnímám svět kolem sebe. Rád fotím vše, co vidím, zajímavá místa, práci i zábavu, okamžiky, které se  na fotkách stávají univerzálními pro jakékoli použití, a přesto je každý z nich ve svém projevu jedinečný.

Lidé

Galerie lidé je velmi zajímavou oblastí mé práce. Známí i neznámí, všichni jsou něčím zajímaví a jedineční. Nacházím je v nejrůznějších situacích, v práci, při zábavě, v dobré náladě i s únavou v očích. Právě tyto detaily  se na fotografiích snažím zachytit. Velmi rád fotím děti, protože milují barvy, jsou spontánní, nenucené, dobře komunikují a nechají se vtáhnout do hry. Jiskří z nich radost ze života. Jsou prostě jako já.